Tıpta Uzmanlık Tezi

Yıkıcı Davranış Bozukluklarında Hipotalamik-Hipofizer-Adrenal Eksen ve Tiroid Fonksiyonlarının Değerlendirilmesi, Yrd.Doç. Dr. Aynur Pekcanlar Akay, 2003.

Yazılan Ulusal kitaplar yada kitaplardaki bölümler, Kitap çevirmenliği:

1. Çakaloz B, Ünlü G, Üremeye Yardımcı Tedavilerin psikososyal Yönü”, Üreme sağlığı ve Üremeye yardımcı tedaviler, kitabı içinde (e.d.İV.Fenkçi)

2. Çakaloz B, Özbaran B, “Öğrenme Bozuklukları”, Kaplan & Sadock’s Comprehensive Textbook of Psychiatry, eds. B.J. Sadock ve V.A. Sadock, Lippincott Williams & Wilkins, Çeviri Editörleri: H. Aydın ve A. Bozkurt, Türkçe Sekizinci baskı içinde, Cilt 4, Bölüm 35, sf.3107–3129, Güneş Kitabevi, Ankara, 2007

3. Alkış E, Çakaloz B, “Ergenlik döneminde Psikososyal gelişme”, 14-18 yaş ergenler için üreme sağlığı kitapçığı içinde, sf. 5-7, Türkiye üreme sağlığı programı, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, Denizli, 2006

4. Artan İ, Ersoy Ö, Doğru SY, Kıran BE, Türkbay T, Ahmetoğlu E, Çakaloz B, Yücesoy Ş, Ercan ZG, Erkan G, Öktem F, Yakut A, Erbağcı A, Seyyar A, Baş M, İmer G, Küçükkaraca N, Uysal A, Yılmaz N, Oktaylar HC, Erdemli M, “Cinsel Eğitim”, Bilgi Bankası-Özürlülük Eğitimi içinde, TC Başbakanlık Özürlüler İdaresi- Özürlülük Araştırmaları ve İstatistik Dairesi Başkanlığı, Ankara, 2005

Projeler

1-Yıkıcı Davranış Bozukluklarında Hipotalamik-Hipofizer-Adrenal Eksen ve Tiroid Fonksiyonlarının Değerlendirilmesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, İzmir, Proje yürütücüsü (20.05.2002-18.12.2003).

2-Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozuklukluğu tanılı hastalarda idrar 6-OH-Melatonin sülfat düzeyleri ve etiyopatogenezdeki rolü, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Bilimsel Araştırmalar Projesi, Proje sorumlusu, 2014.

3-Çocuk ve ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluğun klinik özellikleri ve eşlik eden bozukluklar, Araştırma Projesi, Proje sorumlusu, 2015.

4-Kendine Zarar Verme Davranışı Olan Ergenlerde ve Annelerinde Bağlanma ve Oksitosin, Vazopressin Düzeyleri, Araştırma Projesi, Proje sorumlusu, 2017.

5.OBİ: Oyun bizim işimiz. TÜBİTAK PROJESİ, 2018

Yüksek Lisans Tezleri

1. Şizofreni hastalarının çocuklarında yürütücü işlevler ve zihin kuramı incelenmesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Dr. Ali Korkmaz, Pamukkale Üniversitesi, 2012.

2-Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozuklukluğu tanılı hastalarda idrar 6-OH-Melatonin sülfat düzeyleri ve etiyopatogenezdeki rolü, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Dr. Ahmet Büber, Pamukkale Üniversitesi, 2014.

3-Çocuk ve ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluğun klinik özellikleri ve eşlik eden bozukluklar, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Dr. Merve Aktaş Terzioğlu, Pamukkale Üniversitesi, 2015.

4-Kendine Zarar Verme Davranışı Olan Ergenlerde ve Annelerinde Bağlanma ve Oksitosin, Vazopressin Düzeyleri, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Dr. Fatma Berger, Pamukkale Üniversitesi, 2017.

Yorumlar kapalı.
izmir tıp doktoru